תוכנה לניהול ועד בית חינם Online או תשלום דמי ניהול? | Homenet


בקרב כל דיירי הבניין קיימת הסכמה מוחלטת על כך שמישהו חייב לעמוד בראש וועד הבית וזאת על מנת להבטיח את האסתטיות, הפונקציונאליות והנוחות של כל הקשור אל המבנה בו הם מתגוררים. הבעיה מתחילה כאשר צריך לקבל החלטה בנוגע לאותו אדם שיבצע את המטלה הסיזיפית. במאמר זה נמנה את האפשרויות הקיימות כיום לניהול של וועד הבית ונספק את התשובה המוחלטת באשר לשיטה החסכונית ביותר של ניהול וועד הבית. הבה נתחיל..

 

ועד הבית – תפקידו והיקף אחריותו

ועד הבית אחראי על ניהול הבית, ביצוע כל התיקונים הנדרשים בו ותשלומי המים והחשמל של החלקים המשותפים בו. הועד ישמש כמיופה כוח של הדיירים בכל הקשור אל פעולות הקשורות אל אחזקתו וניהולו של הבניין, דבר שיכלול ייצוג של כל בעלי הדירות בבניין בפני בעלי מקצוע וגורמים משפטיים. בחוק המקרקעין רשומים שני סעיפים שקובעים את מהותו של ועד הבית ומסגרת סמכותו, הראשון הוא שלכל בית משותף תמיד תהיה נציגות של ועד הבית, השני הוא שאותה נציגות תהווה צד בכל הליך משפטי ובכל מו"מ אחר שיעשה בשם כל בעלי הדירות ותהיה אחראית לתחזוקה, ניהול והתקשרות בחוזים משפטיים בכל הקשור אל הבניין המשותף.

 

האפשרויות הקיימות כיום

ועד בית – האפשרות הראשונה והמוכרת ביותר היא שאחד (או יותר) מבעלי הדירות בבניין ישמש כועד הבית ומדי תקופה (על פי החלטת דייירי הבניין) תהיה רוטציה וועד הבית יוחלף באחר. היתרון הוא החסכון בכסף. החסרון הוא שועד הבית מוצא את עצמו פעמים רבות רודף אחר תשלומי הוועד.

חברת ניהול – אפשרות נוספת היא השכרת שירותיה של חברת ניהול. חברה זו גובה תשלום מדי חודש ומספקת שירותי תחזוקה ואחזקה של הבניין. היתרון: יש מישהו שאחראי על הכל, חברות אחזקה מספקות שירותי ניקיון, שרברבות, גינון, משלמות את כל חשבונות החשמל והמים של הבניין ודואגות לפתרון תקלות שונות בבניין.  החסרון: העלות. כאן כל דייר יצטרך לשלם שכר טרחה והוצאות תפעוליות וזאת מלבד דמי הוועד הקבועים.

מערכת אונליין לניהול וועד הבית – תוכנה לניהול ועד בית חינם שמצליחה להפוך את מטלת ניהול וועד הבית לפשוטה וקלה. כאן וועד הבית והדיירים מתחברים לתוכנה החינמית בה ניתן להשתמש מכל מקום בו יש חיבור לאינטרנט (ומכל מכשיר מובייל). יתרון: התוכנה חינמית, גביית ועד בכרטיס אשראי, הנפקת קבלות, תקשורת מהירה ומיידית, ניהול מסודר של הוצאות הבית ועוד. חסרון – אין.

 

HOMENET – תוכנה לניהול ועד בית חינם - חוסכים ומתייעלים

אין מנוס מניהול ענייני הבית המשותף, רק שהיום לעומת העבר, דיירים יכולים לבחור בניהול פשוט ומהיר ללא עלויות כלשהן וזאת על ידי מערכת ה- HOMENET.  המערכת החינמית שמאפשרת גביה של דמי הוועד בכרטיס האשראי, תקשורת מיידית עם הדיירים על ידי הודעות SMS, דיוור אלקטרוני והודעות פנימיות דרך המערכת בכל יום ובכל שעה. בנוסף, תוכנה לניהול ועד בית חינם מאפשרת רישום מדויק של כל הצ'קים שמתקבלים מדיירי הבניין, הנפקה אוטומטית של קבלות ישירות לכתובת הדואר האלקטרוני של דיירי הבית, ניהול מסודר של הוצאות הבית המשותף, שקיפות מלאה של פעולות וועד הבית על ידי אפשרות צפייה בהוצאות והכנסות הבית המשותף, ניהול דיירים במערכת, סטטוס (משוערך) של מצב החשבון של הוועד ועוד. כל אלו מובילים לחסכון משמעותי והתייעלות וזאת בהשוואה אל השכרת שירותיה של חברת ניהול לאחזקה שוטפת של הבניין המשותף. בחירה מוצלחת!

כתבות נוספות

article thumb
תשלום ועד הבית באשראי

את הסיטואציה הבאה חוו מיליוני ישראלים בכל רחבי הארץ: בשעות הערב המאוחרות מדי נשמעות דפיקות בדלת. שכנה רוגנת שאת שמה לא תדעו לעולם דורשת בכעס תשלום ועד בית. "אבל רק לפני שבועיים שילמנו", אתם טוענים בפניה, אך היא משיבה בקוצר רוח שצינור המים נשבר ועל כלל השכנים לשאת בעלות המוגזמת.

29/12/2016 11:15:29
article thumb
העברת הניהול של וועד הבית למערכות דיגיטליות

ישראל של היום היא ישראל דיגיטלית, חדשנית, עם אצבע על הדופק בכל הקשור אל חידושים טכנולוגיים ומדי תקופה מיטב המוחות בישראל מציגים פיתוחים חדשניים רבים שמקבלים הכרה בינלאומית בארץ ובחו"ל. כל אלו מובילים למסקנה חד משמעית, העולם התחיל באנאלוגי וכעת ניתן לפסוע לעבר הקידמה רק באמצעות הדיגיטלי.

במאמר זה נתמקד במערכת HOMENET, מערכת דיגיטלית חדשנית שעיקרה ניהול וועד הבית. כי היום אין שום סיבה שניהול וועד הבית יעשה בשיטה הישנה בה וועד הבית דופק על דלת הבית בשעות שונות ביממה וזאת על מנת להשיג את הדייר ולגבות את התשלום. כיום, יש אפשרות של ניהול ועד הבית בקלות וזאת על ידי מערכת דיגיטלית חדשנית וחינמית.

29/12/2016 11:22:42
article thumb
כרטיס הביקור של הבניין שלכם – גינה משותפת

גינון סביב הבניין מוסיף מאוד למראה הכללי. במקום להיכנס לבניין אפרורי ונטול אופי, בעזרת גינה תחושת בית יכולה להתעורר כבר כשאתם הולכים בשביל הגישה לאורך צמחייה פורחת. גינה גם הופכת את האזור המת סביב הבניין למקור הנאה לדיירים ולילדיהם. אז איך עושים את זה נכון? האפשרויות לפניכם:

07/10/2016 00:00:00
article thumb
הוצאות חריגות בבניין משותף

מהי הוצאה חריגה בבניין משותף? האם ניתן לחייב בהוצאה זו ללא אישור של רוב בעלי הדירות במבנה המשותף ומתי מחוייב רוב של 100% מהדיירים על מנת לאשר הוצאה חריגה זו או אחרת? על שאלה זו ואחרות נסביר במאמר זה.

 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
חובות וזכויות של בעלי דירות

האם מותר לשחק בין שתיים לארבע אחר הצהרים? האם מותר לעשות שימוש עצמי ברכוש המשותף? מעוניינים לדעת את התשובות לשאלות החשובות ביותר אודות הזכויות והחובות של בעלי דירות בבניינים משותפים? התחילו לקרוא!

 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
דמי ועד הבית – לא מעוניין לשלם! כל שיש לדעת

רבים תוהים האם מותר לוותר על אחת מאותן הוצאות המוכרות לבעלי דירות ושוכרי דירות, דמי ועד הבית. האם  מותר לא לשלם את דמי ועד הבית בהיבט המשפטי ומה קורה בכל הקשור אל אי תשלום בהיבט החברתי? האם מותר לעשות שיימינג למי שלא משלם? במאמר זה תמצאו תשובות לשאלות אלו ומידע חשוב נוסף אודות הפעולות אותן ניתן לעשות באם אחד הדיירים בבניין אינו משלם את דמי ועד הבית.  

ההיבט המשפטי – דמי ועד הבית

סעיף 58 של חוק המקרקעין מורה על כך שבעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הניהול והאחזקה של רכוש משותף ולהבטיח את כל השירותים המחויבים לרכוש המשותף על פי דין. כלומר, כל בעל דירה חייב לשלם דמי ועד בית על פי חוק. 

02/02/2017 11:22:42
נגישות