העברת הניהול של וועד הבית למערכות דיגיטליות

ישראל של היום היא ישראל דיגיטלית, חדשנית, עם אצבע על הדופק בכל הקשור אל חידושים טכנולוגיים ומדי תקופה מיטב המוחות בישראל מציגים פיתוחים חדשניים רבים שמקבלים הכרה בינלאומית בארץ ובחו"ל. כל אלו מובילים למסקנה חד משמעית, העולם התחיל באנאלוגי וכעת ניתן לפסוע לעבר הקידמה רק באמצעות הדיגיטלי.

במאמר זה נתמקד במערכת HOMENET, מערכת דיגיטלית חדשנית שעיקרה ניהול וועד הבית. כי היום אין שום סיבה שניהול וועד הבית יעשה בשיטה הישנה בה וועד הבית דופק על דלת הבית בשעות שונות ביממה וזאת על מנת להשיג את הדייר ולגבות את התשלום. כיום, יש אפשרות של ניהול ועד הבית בקלות וזאת על ידי מערכת דיגיטלית חדשנית וחינמית.

מערכת דיגיטלית - על מה מדובר?

החידוש בא לידי ביטוי במערכת דיגיטלית חדשנית לניהול ועד הבית באופן חכם ובשיתוף עם דיירי הבניין. מערכת ה- HOMENET היא מערכת חינמית שמאפשרת גביה של כל תשלומי ועד הבית בכרטיס אשראי, אם באמצעות הוראת קבע ואם באמצעות תשלומי מזומן מכרטיס האשראי. מלבד שיטת הגביה הנוחה, החדשנות של המערכת באה לידי ביטוי בכך שהיא מאפשרת לכל דייר בבניין שקיפות מלאה לגבי הפעולות הפיננסיות של ועד הבית.

אם עד היום הבעיות העיקריות של רוב הדיירים היו שלא היה להם זמן פנוי לעבור אצל השכן על מנת לשלם את תשלום ועד הבית ושברוב המקרים הם לא ידעו להיכן הולך הכסף, מערכת HOMENET מאפשרת לכל דיירי הבניין לצפות בדו"ח הכנסות והוצאות של הוועד וכן לצפות בהתפלגות ההוצאות של הבניין. מבחינת ועד הבית, מערכת זו מאפשרת ניהול של כל הדיירים בבניין, שערוך של מצב חשבון הבנק, אפשרות של שליחת הודעות כתובות המתזכרות את הדיירים אודות תשלום זה או אחר על פעולות כאלו ואחרות בבניין, רישום מסודר של כל אותן המחאות המתקבלות מהדיירים והנפקה אוטומטית של קבלה לאחר תשלום ושליחתה לכתובת הדואר האלקטרוני של וועד הבית.

 

יתרונות העברת ניהול וועד הבית למערכת הדיגיטלית

ניהול מקוון  - ניתן להיכנס אל המערכת מכל מקום ובכל שעה. יש אפשרות להיכנס אליה באמצעות כתובת אתר האינטרנט ויש אפשרות להוריד את האפליקציה היישר למובייל וליהנות מניהול מגישה נוחה מהלפטופ, הנייד והטאבלט.

גמישות – מערכת הומנט מאפשרת ניהול גמיש ומהיר מכל מקום, אם באמצעות , עריכת נתונים קיימים, הוספת נתונים חדשים ומאפשרת הוספת דיירים חדשים למערכת והחלפה של ראש ועד באופן בקלות ובמהירות.  

בקרה יומית – מערכת זו מאפשרת  בקרה של הועד ושל הדיירים באופן יומיומי, אם הכוונה היא אל הכנסות לועד הבניין, הוצאות של הועד, דן"ח ניהול הוצאות ושערוך של מצב חשבון הבנק של הועד.

תקשורת מול דיירים -  המערכת מאפשרת תקשורת קלה ומיידית בין הדיירים לועד וזאת באמצעות המיילים, לוח המודעות הפנימי של מערכת HOMENET, הודעות push באפליקציה, SMS תזכורות ועוד.

 

כעת, כל שנותר הוא להחליט האם מעוניינים לרוץ אחרי הדיירים או לדחות את תשלום הוועד עד שיצטבר לסכום גדול או להירשם אל המערכת החינמית של HOMENET . בהצלחה!

 

כתבות נוספות

article thumb
כרטיס הביקור של הבניין שלכם – גינה משותפת

גינון סביב הבניין מוסיף מאוד למראה הכללי. במקום להיכנס לבניין אפרורי ונטול אופי, בעזרת גינה תחושת בית יכולה להתעורר כבר כשאתם הולכים בשביל הגישה לאורך צמחייה פורחת. גינה גם הופכת את האזור המת סביב הבניין למקור הנאה לדיירים ולילדיהם. אז איך עושים את זה נכון? האפשרויות לפניכם:

07/10/2016 00:00:00
article thumb
הוצאות חריגות בבניין משותף

מהי הוצאה חריגה בבניין משותף? האם ניתן לחייב בהוצאה זו ללא אישור של רוב בעלי הדירות במבנה המשותף ומתי מחוייב רוב של 100% מהדיירים על מנת לאשר הוצאה חריגה זו או אחרת? על שאלה זו ואחרות נסביר במאמר זה.

 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
חובות וזכויות של בעלי דירות

האם מותר לשחק בין שתיים לארבע אחר הצהרים? האם מותר לעשות שימוש עצמי ברכוש המשותף? מעוניינים לדעת את התשובות לשאלות החשובות ביותר אודות הזכויות והחובות של בעלי דירות בבניינים משותפים? התחילו לקרוא!

 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
דמי ועד הבית – לא מעוניין לשלם! כל שיש לדעת

רבים תוהים האם מותר לוותר על אחת מאותן הוצאות המוכרות לבעלי דירות ושוכרי דירות, דמי ועד הבית. האם  מותר לא לשלם את דמי ועד הבית בהיבט המשפטי ומה קורה בכל הקשור אל אי תשלום בהיבט החברתי? האם מותר לעשות שיימינג למי שלא משלם? במאמר זה תמצאו תשובות לשאלות אלו ומידע חשוב נוסף אודות הפעולות אותן ניתן לעשות באם אחד הדיירים בבניין אינו משלם את דמי ועד הבית.  

ההיבט המשפטי – דמי ועד הבית

סעיף 58 של חוק המקרקעין מורה על כך שבעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הניהול והאחזקה של רכוש משותף ולהבטיח את כל השירותים המחויבים לרכוש המשותף על פי דין. כלומר, כל בעל דירה חייב לשלם דמי ועד בית על פי חוק. 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
תוכנה לניהול ועד בית חינם Online או תשלום דמי ניהול? | Homenet


בקרב כל דיירי הבניין קיימת הסכמה מוחלטת על כך שמישהו חייב לעמוד בראש וועד הבית וזאת על מנת להבטיח את האסתטיות, הפונקציונאליות והנוחות של כל הקשור אל המבנה בו הם מתגוררים. הבעיה מתחילה כאשר צריך לקבל החלטה בנוגע לאותו אדם שיבצע את המטלה הסיזיפית. במאמר זה נמנה את האפשרויות הקיימות כיום לניהול של וועד הבית ונספק את התשובה המוחלטת באשר לשיטה החסכונית ביותר של ניהול וועד הבית. הבה נתחיל..

29/12/2016 11:22:42
article thumb
תשלום ועד הבית באשראי

את הסיטואציה הבאה חוו מיליוני ישראלים בכל רחבי הארץ: בשעות הערב המאוחרות מדי נשמעות דפיקות בדלת. שכנה רוגנת שאת שמה לא תדעו לעולם דורשת בכעס תשלום ועד בית. "אבל רק לפני שבועיים שילמנו", אתם טוענים בפניה, אך היא משיבה בקוצר רוח שצינור המים נשבר ועל כלל השכנים לשאת בעלות המוגזמת.

29/12/2016 11:15:29
נגישות