כרטיס הביקור של הבניין שלכם – גינה משותפת

גינון סביב הבניין מוסיף מאוד למראה הכללי. במקום להיכנס לבניין אפרורי ונטול אופי, בעזרת גינה תחושת בית יכולה להתעורר כבר כשאתם הולכים בשביל הגישה לאורך צמחייה פורחת. גינה גם הופכת את האזור המת סביב הבניין למקור הנאה לדיירים ולילדיהם. אז איך עושים את זה נכון? האפשרויות לפניכם:

מידרג | פורסם 07/10/2016
article picture
PhotoCredit
• האפשרות הזולה: גינה חסכונית ודלת אחזקה – כדי לחסוך בעלויות הקמת הגינה ובאחזקה, יש אפשרות להקים גינה שדורשת את המינימום. בגינה כזאת יתכן והדיירים יצטרכו לשלם סכום חד פעמי בעת הקמת הגינה, אך התחזוקה השוטפת תהיה מינימאלית. על מנת לחסוך בעלויות מומלץ להתקין דשא סינטטי או לפזר אבני טוף בין העציצים. פה ושם ניתן לשתול צמחים רב עונתיים בעציצים אשר אליהם מחוברת מערכת השקיה פשוטה. בגינה זו התחזוקה השוטפת מועטה במיוחד, אבל היא עדיין תיתן זריקת חיים לבניין המגורים שלכם.

• אפשרות ביניים: גינה קלאסית – אם כן בא לכם להשקיע קצת יותר אבל בתקציב סביר, גינה קלאסית, עם דשא ופרחים, היא כנראה אופציה טובה. בהקמת גינה כזאת כדאי להחליט מראש מה התקציב שלכם וביחד עם גנן שמתמחה בתחום לתכנן גינה שתתאים לציפיותיכם. גם כאן עומדת לרשותכם ההחלטה האם בגינה יהיו צמחים בעלי תחזוקה מעטה או כאלה שגנן או אחד הדיירים צריך לטפל בהם באופן שוטף. חשוב לזכור בבחירת הצמחים, כי לא כל הצמחים מביאים תוצאה מיידית. כדאי לשתול צמחים שיאפשרו גינה פורחת לאורך כל השנה, בהתאם לעונות השונות ולזמני הפריחה. כאן יש מקום גם ליצירתיות ולמקום של פרוייקטים משותפים בבניין – למשל, גינת ירק קטנה או חלקת תבלינים. הילדים בבניין בטוח ישמחו על הגיוון בנוף העירוני.

• האפשרות המגניבה: גינת גג! – חוץ מזה שזה קונספט מדליק, גינת גג מתאימה לבניינים שאין להם קרקע צמודה וזמינה להקמת גינה. גינת גג היא פתרון מוצלח להוספת ירוק לעיניים ולניצול שטח שלרוב מוזנח ומשמש כביתם של דודי שמש וחשמל. אם בחרתם להקים גינת גג, יש להתייעץ עם גנן התמתחה בכך אשר יעזור לכם בהקמת התשתית הנכונה. גינת גג זקוקה לאיטום ראוי של הגג, מערכת ניקוז וצמחיה המתאימה לאקלים ולתנאי הגג. בגינה כזאת לרוב כדאי לבחור בעצים קטנים, שיחים נמוכים ובפרחים אשר יכולים להתפתח בתוך מיכל ואינם זקוקים למרחב בתוך האדמה. כמו כן יש לבחור בצמחים אשר מסוגלים להתמודד עם רוחות ואור רב.
article picture
PhotoCredit

בחירת הגנן היא חלק משמעותי בהקמת הגינה המשותפת שלכם. גנן מקצועי ידע להוציא את המרב משטח האדמה הזמין וידע להתאים את הצמחייה לצרכיכם ולהפוך את הבניין לירוק ומלא חיים. גנן לא מקצועי לעומת זאת, יכול להשאיר אתכם עם גינה הפוכה וקופת ועד ריקה. בקהילת HomeNet באתר מידרג תוכלו למצוא רשימה של גננים ברחבי הארץ, המדורגים על פי חוות דעת מאומתות מלקוחות קודמים.

מנהלים את ועד הבית ורוצים לחסוף לעצמכם הרבה כאב ראש ובחינם? מערכת HomeNet היא התשובה בשבילכם!

כתבות נוספות

article thumb
הוצאות חריגות בבניין משותף

מהי הוצאה חריגה בבניין משותף? האם ניתן לחייב בהוצאה זו ללא אישור של רוב בעלי הדירות במבנה המשותף ומתי מחוייב רוב של 100% מהדיירים על מנת לאשר הוצאה חריגה זו או אחרת? על שאלה זו ואחרות נסביר במאמר זה.

 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
חובות וזכויות של בעלי דירות

האם מותר לשחק בין שתיים לארבע אחר הצהרים? האם מותר לעשות שימוש עצמי ברכוש המשותף? מעוניינים לדעת את התשובות לשאלות החשובות ביותר אודות הזכויות והחובות של בעלי דירות בבניינים משותפים? התחילו לקרוא!

 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
דמי ועד הבית – לא מעוניין לשלם! כל שיש לדעת

רבים תוהים האם מותר לוותר על אחת מאותן הוצאות המוכרות לבעלי דירות ושוכרי דירות, דמי ועד הבית. האם  מותר לא לשלם את דמי ועד הבית בהיבט המשפטי ומה קורה בכל הקשור אל אי תשלום בהיבט החברתי? האם מותר לעשות שיימינג למי שלא משלם? במאמר זה תמצאו תשובות לשאלות אלו ומידע חשוב נוסף אודות הפעולות אותן ניתן לעשות באם אחד הדיירים בבניין אינו משלם את דמי ועד הבית.  

ההיבט המשפטי – דמי ועד הבית

סעיף 58 של חוק המקרקעין מורה על כך שבעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הניהול והאחזקה של רכוש משותף ולהבטיח את כל השירותים המחויבים לרכוש המשותף על פי דין. כלומר, כל בעל דירה חייב לשלם דמי ועד בית על פי חוק. 

02/02/2017 11:22:42
article thumb
תוכנה לניהול ועד בית חינם Online או תשלום דמי ניהול? | Homenet


בקרב כל דיירי הבניין קיימת הסכמה מוחלטת על כך שמישהו חייב לעמוד בראש וועד הבית וזאת על מנת להבטיח את האסתטיות, הפונקציונאליות והנוחות של כל הקשור אל המבנה בו הם מתגוררים. הבעיה מתחילה כאשר צריך לקבל החלטה בנוגע לאותו אדם שיבצע את המטלה הסיזיפית. במאמר זה נמנה את האפשרויות הקיימות כיום לניהול של וועד הבית ונספק את התשובה המוחלטת באשר לשיטה החסכונית ביותר של ניהול וועד הבית. הבה נתחיל..

29/12/2016 11:22:42
article thumb
תשלום ועד הבית באשראי

את הסיטואציה הבאה חוו מיליוני ישראלים בכל רחבי הארץ: בשעות הערב המאוחרות מדי נשמעות דפיקות בדלת. שכנה רוגנת שאת שמה לא תדעו לעולם דורשת בכעס תשלום ועד בית. "אבל רק לפני שבועיים שילמנו", אתם טוענים בפניה, אך היא משיבה בקוצר רוח שצינור המים נשבר ועל כלל השכנים לשאת בעלות המוגזמת.

29/12/2016 11:15:29
article thumb
העברת הניהול של וועד הבית למערכות דיגיטליות

ישראל של היום היא ישראל דיגיטלית, חדשנית, עם אצבע על הדופק בכל הקשור אל חידושים טכנולוגיים ומדי תקופה מיטב המוחות בישראל מציגים פיתוחים חדשניים רבים שמקבלים הכרה בינלאומית בארץ ובחו"ל. כל אלו מובילים למסקנה חד משמעית, העולם התחיל באנאלוגי וכעת ניתן לפסוע לעבר הקידמה רק באמצעות הדיגיטלי.

במאמר זה נתמקד במערכת HOMENET, מערכת דיגיטלית חדשנית שעיקרה ניהול וועד הבית. כי היום אין שום סיבה שניהול וועד הבית יעשה בשיטה הישנה בה וועד הבית דופק על דלת הבית בשעות שונות ביממה וזאת על מנת להשיג את הדייר ולגבות את התשלום. כיום, יש אפשרות של ניהול ועד הבית בקלות וזאת על ידי מערכת דיגיטלית חדשנית וחינמית.

29/12/2016 11:22:42
נגישות